Warning: include(/home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/sklep/modules/statsequipment/dir.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/libraries/import.php on line 5

Warning: include(/home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/sklep/modules/statsequipment/dir.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/libraries/import.php on line 5

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/sklep/modules/statsequipment/dir.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.2/lib/php') in /home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/libraries/import.php on line 5

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/libraries/import.php:5) in /home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 532

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/libraries/import.php:5) in /home/pilecki/domains/pilecki.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 532
Materiały i dobór kolorów

Zawarto?? tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

materialy

Nie od dziś wiadomo, ze kolory stymulują nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. To, jaki wybieramy kolor stanowi o naszych potrzebach, upodobaniach i temperamencie.

Posiadając wiedzę na temat psychologii koloru jesteśmy w stanie tak zastosować odpowiedni dobór barw aby wyciszyć i uspokoić, pobudzić i skłonić do działania, przyciągnąć wzrok i rozkochać, pobudzić pamięć i krążenie krwi czy wzmocnić wytrzymałość organizmu.

Przedstawimy Państwu krótki opis znaczenia kilku barw abyście mogli sami zastanowić się, jakie są Państwa potrzeby i jakim kolorem je wspomóc.

Biel – pozwala trzeźwo myśleć, sprawia, że jesteśmy bardziej kreatywni i otwarci na propozycje. Uspokaja emocje, łagodzi stres, podnosi dobre samopoczucie. Szlachetnie rozjaśnia i powiększa wnętrze. Niejednokrotnie nadmiar bieli we wnętrzu sprawia, że możemy poczuć się osamotnieni, dlatego też nie poleca się stosować jej osobom czującym się samotnie.

Żółty – to kolor słońca, plaży i lata. Wzbudza w nas chęć do życia, sprawia, że jesteśmy radośni, mamy lepszą pamięć i jaśniejsze myślenie. W pomieszczeniu o żółtych tonacjach jesteśmy bardziej pewni siebie i szybciej podejmujemy decyzje. Nie poleca się go jednak osobom wrażliwym na krytykę. Bywa, że pogarsza samopoczucie i zwiększa przyspiesza szybkość irytacji.

Czerwień – ognista, karminowa, czy szlachetnie stonowana - zawsze wzburza krew w żyłach i w sercu. Przyciąga wzrok, daje poczucie luksusu i wybudza ze śpiączki nawet tych najbardziej ospałych. To kolor sukcesu. Nie polecamy go zbyt nerwowym i pobudzonym osobom a także chorym na nadciśnienie i odczuwającym permanentne zmęczenie, gdyż może przytłaczać.

Róż – stanowi o sile, uczuciowości i życzliwości człowieka. Typowo kobieca barwa podnosząca poczucie bezpieczeństwa, wzbudza sympatię i chęć do igraszek. Łagodnie zmniejsza napięcie mięśni i sprzyja podejmowaniu ryzyka.

Pomarańcz – Idealny do jadalni – pobudza układ trawienny, optymistycznie wpływa na nasze samopoczucie, przyciąga pozytywne myśli, wzbudza w nas chęć do działania. Kojąco działa na nerwy, ale nie jest najlepiej dobranym kolorem dla osób cierpiących na klaustrofobię i czujących się zagubionymi.

Zieleń – kolor nadziei, kreatywności, tworzenia i pasji. Odpręża, reguluje oddech, daje poczucie spokoju, bezpieczeństwa i równowagi. Ułatwia podejmowanie decyzji, rozjaśnia umysł, podnosi samoocenę i dodaje optymizmu. Nie dodaje energii do działania, sprawia, że jesteśmy powolniejsi, ale bardziej opanowani.

Fiolet – kolor ludzi wielkodusznych, uczuciowych ale i władczych. Oczyszcza, działa korzystnie na układ nerwowy i przemianę materii. Zmniejsza apetyt, pomaga pozbyć się lęków i obsesji. Niewskazany dla osób pragnących akceptacji i przewrażliwionych.

Niebieski – twórczość, wyobraźnia, lekkość. Obniża ciśnienie krwi, daje poczucie chłodu. Działa kojąco dla osób wyczerpanych, szukających harmonii i odprężenia. Niepolecany dla osób przygnębionych i zdenerwowanych. Ułatwia wyciszenie się i zapewnia spokojny sen.

Brąz – uczciwość, solidność, uporządkowanie i chęć pomocy to synonimy brązu. Tworzy aurę spokoju, harmonii i bezpieczeństwa. Daje poczucie ciepła i stabilizacji. Brąz nie jest polecany osobom zamkniętym w sobie gdyż sprzyja izolacji.

Czerń – silna wola, zdecydowanie i pewność o własnych przekonaniach. Wspiera i chroni. Wskazana dla osób na stanowiskach kierowniczych. Pomaga wzmocnić swoją pozycję, budzi respekt. Kolor niezwykle elegancki. Niepolecany osobom przygnębionym i niepewnym siebie.